Previous Next

هاست ارزان | نمایندگی هاست لینوکس| سرور

ارائه دهنده انواع هاست لیونکس پر سرعت برای سایت های شخصی , شرکتی , فروشگاهی, آموزشی بهترین پلن هارا به شما ارئه میدیم.

بهترین تکنیک ها و استراتژی سئو در سال ۲۰۱۸

۴ رکن اصلی استراتژی موثر سئو

معمولا بهترین استراتژی ها، روند آسانی دارند. به قول انیشتین، هر چیزی باید تا حد امکان ساده شود اما این ساده شدن نباید به حدی باشد که موضوع مورد نظر معنا و مفهوم خود را از دست بدهد.  به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم این استراتژی را برای سئوی سایت توسعه دهیم. بعد از تست و تجربه فراوان، توانستیم استراتژی سئوی خود را به چهار بخش زیر تقسیم بندی کنیم:

 • به کاربران خود احترام بگذارید
 • نیت و تمایل جستجو را مد نظر داشته باشید
 • وب خود را بسازید
 • سایت خود را بهینه سازی کنید و نقاط قوت آن را تقویت نمایید.

این استراتژی به ما کمک کرد میلیون ها بازدید طبیعی از جستجوها به دست آوریم. در ادامه برخی از نمونه هایی که اخیرا باعث رشد ما شده است را مشاهده می کنید:

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

اگر استراتژی که در ادامه بیان خواهیم کرد را به دقت دنبال کنید، می توانید  از این نوع رشد به خوبی استفاده کنید. خوب اجازه دهید این استراتژی را با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

اگر می خواهید بدانید الگوریتم های گوگل بیشتر از هر چیزی به چه مواردی ارزش و اهمیت می دهند باید نیت و تمایل جستجو کننده خود را درک کنید.  گوگل همیشه به دنبال ارائه نتایج بهتر برای جستجوکنندگان خود بوده است.

حالا سوال اینجاست که چه چیزی به عنوان یک نتیجه بهتر تعریف می شود؟ اولا  نتیجه ای که در اختیار کاربر قرار می گیرد باید بتواند نیت و تمایلی که پشت کوئری دارد را برآورده سازد. این موضوع بدین معنی است که اگر فردی به دنبال عبارتی همچون “خرید بک لینک”  است، باید نتایجی را مشاهده کند که در مورد خرید بک لینک صحبت می کند.  این موضوع به نظر پیش پا افتاده می رسد اما باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرد و درک شود.  به همین خاطر است که  رکن دوم این استراتژی به درک چنین موضوعی اختصاص یافته است. همانطور که می توان تصور کرد، برآورده کردن نیت جستجو به تنهایی برای داشتن یک رتبه بندی خوب برای کلمات کلیدی هدف کافی نیست. بخش بعدی این پازل، در مورد کیفیت صفحات و خود سایت است.  در بخش دوم در مورد کیفیت صفحات و اینکه چگونه می توان صفحه با کیفیتی ایجاد کرد صحبت خواهیم کرد. اما در این بخش سعی می کنیم به کیفیت خود سایت بپردازیم. اگر بخواهید در دنیای آنلاین حضور موفقی داشته باشید باید در همان نگاه اول نظر بازدیدکننده را به خود جلب کنید اما این بازه زمانی در دنیای آنلاین بسیار کوتاه است. واقعیت این است که بر اساس گفته های نیلسن، بازدیدکنندگان سایت به طور میانگین  درکمتر از ۲۰ ثانیه  سایت شما را ترک خواهند کرد.  مجله تایم نیز در پژوهش های خود به این نتیجه رسیده است که بیشتر کاربران در عرض ۱۵ ثانیه سایت را ترک می کنند.  خوب اگر این دو مورد را کنار هم قرار دهیم می توانیم به این نتیجه برسیم که برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان سایت کمتر از ۲۰ ثانیه زمان دارید.

این موضوع به این معنی است که در کمتر از ۲۰ ثانیه باید همه تلاش خود را  انجام دهید.  برای این قانون استثناهایی هم وجود دارد.  اما در بیشتر موارد، بهتر است زمان ماندگاری کاربر را در سایت افزایش دهید. معادله زیر چرایی این موضوع را به خوبی نشان می دهد:

هر چقدر زمان ماندگاری در سایت بیشتر باشد، نرخ تبدیل بیشتر است.

زمان ماندگاری بالا بدین معنی است که کاربر به محتوای سایت شما علاقه دارد و می تواند با محتوای آن به تعامل بپردازد. هر چقدر تعامل کاربر بیشتر باشد احتمال تبدیل به مشترک ایمیلی ، سرنخ، مشتری یا حتی اشتراک محتوا در رسانه های اجتماعی نیز بیشتر خواهد بود.

زمان ماندگاری بالا مساوی با سیگنال کاربری مثبت است. مزایای افزایش ماندگاری کاربران در سایت بسیار واضح و روشن است.  اما چیزی که بیشتر افراد به خوبی آن را درک نمی کنند این است که چنین شرایطی می تواند عملکرد سئوی سایت را هم بهبود ببخشد. زمانی که کاربر  برای مدت زمان طولانی بر روی صفحه ای می ماند یا از صفحات دیگر نیز بازدید می کند، یک سیگنال مثبت به موتور جستجو ارسال می شود.  خوب حالا سوال اینجاست که گوگل چگونه به این اطلاعات دست پیدا می کند؟ پاسخ به این سوال ساده است.  اگر اسکریپت گوگل آنالیتیکس را بر روی سایت خود نصب کرده باشید، بخش رفتار کاربر مورد پیگیری قرار می گیرد. اگر از گوگل کروم استفاده می کنید، مرورگر رفتار شما را مورد بررسی قرار می دهد.  اگر در گوشی همراه خود از فناوری های گوگل استفاده می کنید، می تواند از همین گزینه برای پیگیری رفتار شما بهره ببرد.

حالا یک نتیجه گیری کلی از این بحث می توان داشت. بهتر است زمان ماندگاری کاربران در سایت و صفحات خود را بیشتر کنید.  حالا که می دانید چرا زمان ماندگاری در سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، باید چه کاری انجام دهید؟سوال خوبی است.  در این مقاله نمی توان بحث را به طور کامل مورد بررسی قرار داد اما باید تغییرات کوچک و بزرگی برای افزایش زمان ماندگاری و بهبود تجربه کاربر در سایت انجام داد.

 1. به سرعت سایت و صفحات آن دقت کنید:

سایت شما باید با سرعت بالایی بارگذاری شود.  هنوز هم برخی از سایت ها هستند که سرعت بارگذاری را جدی نمی گیرند.  اگر می خواهید زمان ماندگاری کاربران در سایت بیشتر باشد به این موضوع اولویت بیشتری بدهید.  هیچ چیزی ازاردهنده تر از انتظار برای بارگذاری صفحات سایت نیست.  کاربران سایت نیز منتظر این بارگذاری نمی مانند. به همین خاطر بونس ریت سایت هایی که سرعت باگذاری پایینی دارند، معمولا بالاست.

 1. از طراحی واکنش گرا استفاده کنید:

لطفا مطمئن شوید که سایت شما واکنش گرا طراحی شده است. اکثریت قریب به اتفاق جستجو کنندگان در گوگل از طریق دستگاه های موبایلی خود به گشت و گذار می پردازند.

اگرچه این آمار و ارقام به بخشی که شما در آن فعالیت دارید بستگی دارد (به عنوان مثال بیشتر جستجوهای B2B از طریق دسکتاپ است) اما باز هم دلایل بسیار خوبی برای داشتن یک سایت واکنش گرا وجود دارد.  سعی کنید سایت خود را واکنشگرا طراحی نمایید. وب سایت موبایلی جداگانه ای برای سایت اصلی خود ایجاد نکنید زیرا باعث از بین رفتن اتوریتی و کیفیت وب سایت می شود.

 1. از معماری سیال برای سایت خود استفاده کنید:

معماری سایت شما باید بر اساس کاربران تهیه شده باشد.  زمانی که برای طراحی معماری سایت خود کاربران را در اولویت بالا قرار می دهید، موتورهای جستجو آن را به عنوان یک معماری موثر می شناسند. هر چقدر معماری سایت موثر باشد می تواند مزایای زیر را به ارمغان آورد:

به کاربر کمک می کند به راحتی در طول سایت حرکت کند:

نکته کلیدی در این بخش حرکت روان و اسان کاربر است. این موضوع بدین معنی است که ناوبری و معماری سایت باید ساده باشد. اگر کاربر برای انجام دادن مراحل بعدی یا رفتن به صفحات دیگر به فکر کردن نیاز داشته باشد، بازنده اصلی شما خواهید بود. کاربر نباید بری حرکت و ناوبری در سایت مشکلی داشته باشد.

به موتورهای جستجو کمک می کند صفحات سایت را کشف و ایندکس کند:

خزندگان موتورهای جستجو نیز در این شرایط می توانند به راحتی سایت تان را مورد بررسی قرار دهند.  اگر معماری سایت شما خوب باشد،خزندگان موتورهای جستجو می توانند به راحتی آن را بخزند.

این موضوع به ایجاد اتوریتی کلی سایت کمک می کند:

اتوریتی سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی در گوگل محسوب می شود. ایجاد معماری خوب در سایت می تواند به جریان کیفیت لینک ها و اتوریتی به صفحات مهم کمک کند.  علاوه بر این، معماری موثر سایت، باعث می شود لینک های مهم در طول سایت به خوبی منتشر گردد. همین امر موجب می شود اتوریتی کلی سایت بهبود یابد. نقل قول زیر چنین مفهومی را به خوبی توضیح می دهد:

هر چقدر موج بلندتر باشد قایق را هم به نقاط بلندتر می برد. هر چقدر سایت شما اتوریتی بیشتری داشته باشد صفحات دیگر را نیز به رتبه بندی های بهتر سوق می دهد.

مشکلات فنی کوچک را برطرف کنید:

اگر بتوانید زمان بارگذاری سایت خود را افزایش دهید، سایت واکنش گرایی ایجاد کنید و ساختار سایت را برای کاربران بهینه سازی کنید، تاثیر مثبتی بر روی عملکرد سئوی سایت خود دریافت خواهید کرد.

بر روی سه مورد اول تمرکز کنید. سپس باید برخی از مشکلات کوچکی که بر روی تجربه کاربری تاثیر منفی داشته است  را شناسایی کنید. این مشکلات عبارتند از:

 • لینک های شکسته و خطاهای ۴۰۴
 • مشکلات ریدایرکت
 • محتوای تکراری
 • محتوای کم اهمیت و بی ارزش

هر کدام از این مشکلات را می توان با بررسی سئوی سایت ، شناسایی کرد. حالا باید اهمیت راضی کردن کاربران را مدنظر قرار دهید. در این بخش به سراغ رکن دوم استراتژی سئوی خود می رویم.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

درک نحوه راضی کردن کاربر و تاثیر آن بر روی سئو:

در برخی از شرایط ممکن است بهترین نویسنده را برای خود استخدام کنید اما اگر نتوانید به درستی نیتی که کاربر از جستجوی خود دارد را برآورده سازید، قادر نخواهید بود رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کنید.  به همین خاطر در نظر گرفتن نیت کاربر از جستجو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. علاوه بر این توصیه های عمومی همیشه بر این منوال بوده است که طول محتوای تولید شده بیش از ۱۸۰۰ کلمه باشد تا بتواند تمامی نیازهای کاربر را در یک مقاله جامع و کامل برطرف سازد.

با این وجود همیشه چنین قانونی صادق نیست. اگر مطلب شما تعداد کلمات زیادی داشته باشد اما اگر نتواند کاربر را راضی کند، باز هم تولید آن بی ارزش خواهد بود.  اصلا مهم نیست چقدر بک لینک برای محتوای خود دریافت کرده اید.  حتما از خودتان می پرسید چرا تاکید زیادی بر روی نیت جستجوی افراد وجود دارد؟ اجازه دهید این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. اولین مرحله برای شناسایی نیت جستجو ، انتخاب کلمات کلیدی است که می خواهید هدف قرار دهید.  در ادامه ۵ روش موجود برای یافتن کلمات کلیدی را با هم مرور می کنیم.

 1. از کیورد پلنر گوگل استفاده کنید:

گوگل اخیرا نحوه استفاده از کیورد پلنر را عوض کرده است. قبلا هر فردی که وارد این سایت می شد می توانست حجم جستجو برای کلید واژه انتخابی را مشاهده کند. در حال حاضر در این سایت تنها  تخمین های موجود نشان داده می شود. روش زیادی برای استفاده از این سایت وجود دارد. قبل از هر کاری باید یک کمپین گوگل ادوردز برای خود ایجاد کنید. بعد از اینکه کار ایجاد کمپین را به پایان رساندید، می تواند دوباره به حجم جستجوها دسترسی داشته باشید.  روش های دیگری هم برای یافتن کلمات کلیدی مدنظر در کیورد پلنر وجود دارد.  بر روی عبارت Tools کلیک کنید و سپس بر روی Search for new keywords using a phrase, website or category کلیک نمایید:

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

ایده ای که در سر دارید را در جعبه موجود وارد کنید. مثلا عبارت چگونه از کراتین استفاده کنیم را وارد نمایید

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بعد از اینکه کلمه کلیدی مدنظر خود را وارد کردید بر روی Get idea کلیک نمایید. سپس بر روی تب Keyword Ideas کلیک کنید. به سمت پایین اسکرول کنید و ایده هایی که برای کلمات کلیدی بیان شده است را بررسی نمایید. ایده هایی که فکر می کنید برای سایتتان مفید و مرتبط است را کپی کنید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

در مثال بالا می توانیم از عباراتی همچون بررسی کراتین، کارهایی که کراتین انجام می دهد و کراتین اتیل استر استفاده کنیم.

در این بخش تنها باید ایده های جدید را پیدا کنید. در بخش بعدی به کمک تاکتیک های موجود می توانید ایده ها را تایید نمایید.

 1. از سایت UberSuggest استفاده کنید:

همانطور که می دانید UberSuggest یکی از محبوب ترین ابزارهای موجود برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با سایت است. این گزینه می تواند جایگزین عالی برای کیوردپلنر گوگل باشد.  برای استفاده از این ابزار، مراحل زیر را مدنظر داشته باشید.

به سایت UberSuggest بروید و کلید واژه مدنظر را وارد کنید

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بر روی View as Text کلیک کنید تا بتوانید کلیدواژه های مرتبط را کپی نمایید

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

ایده های مرتبط با کلمات کلیدی را برجسته  و هایلایت کنید و آن ها را به فهرست اصلی خود بیفزایید

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

شما می توانید این فهرست را ذخیره کنید و از طریق کیورد پلنر گوگل، حجم جستجوهای آن را بررسی نمایید. در مورد حجم جستجوها مراقب باشید. هر ایده محتوایی نمی تواند حجم جستجوی خوبی برایتان فراهم کند. از  بهترین عبارات استفاده کنید.

از ابزارهای سایت SemRush استفاده کنید:

این سایت برای استخراج کلمات کلیدی و ایده های محتوایی رقبا بسیار عالی است. نحوه کار با این سایت در ادامه توضیح داده شده است:

به سایت SemRush بروید و آدرس سایت رقیب خود را وارد نمایید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بر روی Organic Research کلیک کنید و Positions را انتخاب نمایید. به سمت Organic Search Positions اسکرول نمایید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

نتایج را بر اساس Pos مرتب کنید تا بتوانید کلیدواژه های طولانی که رتبه خوبی کسب کرده اند را مشاهده کنید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

این ایده ها را به فهرست خود اضافه کنید.

از انجمن ها استفاده کنید:

انجمن ها بهترین مکان برای یافتن ایده های محتوایی عالی و با کیفیت هستند زیرا افراد واقعی در این مکان ها دور هم جمع می شوند و سوالاتی که مدنظر دارند را می پرسند. به کمک مراحل زیر ایده های مرتبط را از انجمن ها کسب کنید:

به گوگل بروید و انجمن حوزه تخصصی خود را جستجو کنید. بر روی یکی از نتایج کلیک کنید و طبقه بندی های مرتبط را پیدا کنید.نوشته های موجود را بررسی نمایید. می توانید به کمک این روش ایده های محتوایی عالی پیدا کنید. همه انجمن هایی که پیدا کرده اید را به این روش مورد بررسی قرار دهید و نتایج را به فهرست خود اضافه کنید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید:

کنسول جستجوی گوگل یکی از ابزارهایی است که توسط بیشتر افراد نادیده گرفته می شود اما می تواند ایده های ارزشمندی برای تولید محتوای مناسب در اختیار شما قرار دهد. به خاطر داشته باشید که این تاکتیک زمانی موثر خواهد بود که در حال حاضر ترافیکی برای سایت خود داشته باشید. در غیر اینصورت داده ارزشمندی برای استخراج از این ابزار در اختیار نخواهد بود. برای استفاده کردن از این ابزار، مراحل زیر را مدنظر داشته باشید:

وارد کنسول جستجوی گوگل شوید و بخش Search Traffic را بررسی کنید. سپس بر روی Search Analytics کلیک نمایید:

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بخش Position را تیک بزنید و به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی show 500 rows کلیک کنید.  سپس دوباره به بالای فهرست برگردید و آن را مرتب کنید. در این شرایط کلمات کلیدی با کمترین رتبه بندی در بالا خواهد بود.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

خوب حالا که برخی از روش های یافتن کلمات کلیدی را یاد گرفتید، باید به سراغ مرحله بعدی بروید که تایید کلمات کلیدی به دست آمده است.

اولین مرحله، بررسی سریع رقباست.  دو مرحله زیر می تواند در این شرایط به شما کمک کند:

 • تولبار سایت Moz را بر روی مرورگر خود نصب کنید
 • کلمات کلیدی خود را کپی کنید و در گوگل وارد نمایید.

در مثال بالا ما به دنبال عبارت، چگونه از کراتین استفاده کنیم، بودیم.

نکته ۱:  سایتی وجود دارد که برای این کلمه کلیدی رتبه داشته باشد و اتوریتی دامنه اش زیر ۵۰ باشد؟

اگر سایتی که اتوریتی دامنه اش ۵۰ یا کمتر از آن هست در این کلمه کلیدی رتبه بندی داشته باشد به احتمال زیاد کلمه مدنظر شما غیر رقابتی است. در مثال ما، سه سایت با اتوریتی دامنه زیر ۵۰ وجود دارد و این موضوع نشانه خوبی است.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

نکته دوم:  برندهای بزرگ برای کلیدواژه مد نظر شما رتبه ای دارند؟

به دنبال برندهای بزرگ باشید. این سایت های معتبر معمولا بر روی کلمات کلیدی مهم کار می کنند و رقابت با آن ها کمی دشوار است. با اینحال شما می توانید از این گزینه برای تولید محتوایی استفاده کنید که کلمات کلیدی به خوبی در آن به کار رفته است. برندهای بزرگ کاملا بر اساس اتوریتی سایت خود رتبه بندی می شوند. در مثال ما، بزرگ ترین رقبا با اتوریتی بالا ، سایت های Men’s Health ، Bodybuilding.com و Men’s fitness هستند. توجه داشته باشید که  سایت bodybuilding.com سه نتیجه را به خود اختصاص داده است. این موضوع نشان دهنده اتوریتی بالای این سایت است.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

نکته سوم: آیا پی دی اف ها، سایت های پرسش و پاسخ، انجمن ها، سایت های Web 2.0، صفحات بزرگ و صفحات Ehow در کلمات کلیدی مدنظر شما رتبه ای دارند؟

این صفحات نشان می دهند کلمه کلیدی شما غیر رقابتی است. در مثال ما، ویدئوهای یوتیوب رتبه بندی دارند. شما می توانید به کمک محتوای ارزشمند و با کیفیت با محتوای یوتیوب مبارزه کنید.  اگر کلمات کلیدی هدف شما این سه نکته را در خود داشت می توانید به سراغ تجزیه و تحلیل عمیق بروید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

تجزیه و تحلیل دقیق رقبا:

برای اینکار به دو ابزار زیر نیاز خواهید داشت:

 • تولبار سایت موز
 • Ahrefs, Majestic, یا Open Site Explorer

نحوه انجام تجزیه و تحلیل دقیق رقبا را در ادامه مشاهده می کنید:

 • به سایت گوگل بروید و کلمات کلیدی مدنظر خود را وارد کنید: در این مثال من از عبارت نحوه افزایش وزن برای خانم ها را وارد می کنم. ۱۰ مورد از نتایج برتر را به کمک تولبار موز اکسپورت کنید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • عناوین، آدرس صفحات فرود، اتوریتی دامنه، اتوریتی صفحات را کپی کنید و در صفحه خود قرار دهید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • به سایت Ahref بروید، tools را انتخاب کنید و بر روی Batch Analysis کلیک نمایید. آدرس خود را وارد کنید و مطمئن شوید از منوی کشویی، URL را انتخاب کرده اید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • داده ها را اکسپورت کنید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • دامنه های ارجاع دهنده را در رکن RD وارد نمایید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • اشتراک های گوگل پلاس، فیس بوک، لینکداین را در رکن های مرتبط کپی کنید

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • از این ابزار برای جمع آوری سن سایت هر کدام از رقبا استفاده کنید و داده ها را در رکن مربوطه بنویسید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • از این ابزار برای به دست آوردن تعداد کلمات هر سایت هدف استفاده کنید.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

 • در مرحله بعدی رتبه هر کدام از رقبا را تجزیه و تحلیل کنید.

در ابتدا ببیند رقبای شما چگونه از رسانه های مختلف در محتوای خود استفاده کرده اند. منظور از رسانه تصاویر، فایل های ویدئویی، اینفوگرافیک ها و قالب هاست. این مورد را جلوی رکن هر کدام از رقبای خود یادداشت کنید. در این مثال، صفحه ای که اولین رتبه را به خود اختصاص داده است، تصویر دارد اما ویدئویی در خود ندارد. بنابراین در بخش تجزیه و تحلیل قابل رقبا باید کنار رکن ویدئو عبارت نه را وارد کنید.

حالا می توانید مقدار لینک های خروجی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید:

لینک های خروجی با کیفیت می توانند اعتبار و کیفیت محتوای شما را بهبود ببخشند. اگر رقیبی بدون لینک های خروجی رتبه ای کسب کرده باشد، می توانید از همین نکته برای بهبود سایت خود استفاده کنید. نتیجه اول عبارت جستجو شده ما ، هیچ لینک خروجی ندارد.

حالا باید ببینید صفحات رقبای شما برای کلمات کلیدی خاص، چگونه بهینه سازی شده اند:

گوگل همیشه به صفحاتی که با کوئری جستجو شده مرتبط هستند ارزش و اهمیت بیشتری می دهد. همانطور که در بخش های قبلی مقاله نیز ذکر کردیم، صفحات به خاطر اتوریتی سایت معمولا رتبه خوبی به دست می آورند نه به خاطر کلمات کلیدی که هدف قرار می دهند. نمونه خوب از این مورد، صفحه ای است که در مثال ما رتبه اول را دارد. هم عنوان و هم آدرس این سایت برای کلمه کلیدی مدنظر بهینه سازی نشده بود.

عنوان: ۲۰ Proven Tips for Skinny Girls to Gain Healthy Weight

آدرس صفحه مدنظر: http://livingfit.co/20-proven-tips-for-skinny-girls-to-gain-weight

کلمه کلیدی مدنظر: how to gain weight for women

بنابراین در صفحه ای که برای تجزیه و تحلیل رقبای خود آماده کرده ایم در بخش کیفیت کلمات کلیدی هدف، نمره ۳ را به رقیب می دهیم. شما می توانید برای همین کلمه کلیدی، صفحه بهینه تری را ایجاد کنید.

در مرحله بعدی، باید نگاهی به محتوا بیندازید و ببینید تازه و ناب هست یا خیر:

اگر محتوای موردنظر قدیمی بود ، در بخش Timeliness (تازه و ناب بودن محتوا) عبارت نه را وارد کنید.

عنصر بعدی که باید  آن را مورد بررسی قرار دهید طراحی محتواست:

خوب درک این گزینه راحت تر از گزینه های دیگر است. به نظر شما عنصر مختل کننده حواس در محتوای رقیب وجود دارد؟  مثلا در سایتی که ما بررسی می کنیم، تبلیغی در بالای خط محتوا به نمایش در می آید. این همان چیزی است که الگوریتم پاندای گوگل آن را دوست ندارد زیرا محتوا را به انتهای صفحه هدایت می کند. همین موضوع بر روی تجربه کاربر اثر می گذارد.  در داخل محتوا، در انتهای صفحه نیز تبلیغاتی وجود دارد اما این تبلیغات به احتمال زیاد تاثیر منفی بر روی تجربه کاربری نخواهد داشت. خود محتوا فرمت خوبی دارد اما عالی نیست.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

آخرین عنصر صفحه هدف که باید مورد آنالیز قرار گیرد، دقیق و جزئی بودن محتواست:

از خودتان بپرسید می توان این محتوا را بسط داد؟ می توان مطالعات موردی و تحقیقاتی را برای بهبود کیفیت بحث ها به آن تزریق کرد؟ فرصتی برای بهبود وجود دارد؟

بعد از اینکه این داده ها را در قالب خود وارد کردید، باید از رکن ها میانگین بگیرید:

اینکار به شما کمک می کند پایه و هدفی برای خود داشته باشید. به عنوان مثال اگر میانگین تعداد کلمات تولید شده توسط رقبا ۲۰۰۰ کلمه باشد، شما باید محتوایی تولید کنید که تعداد بیشتری از کلمات را در خود بگنجاند. اگر میانگین تعداد دامنه های اصلی لینک دهنده ۱۵ مورد باشد شما باید به دنبال کسب لینک از دامنه های با کیفیت بیشتری باشید. البته به خاطر داشته باشید که در این شرایط کیفیت بک لینک ها از کمیت آن ها مهم تر است.

خوب حالا کار خود را بسط دهید. رویکردی که برای تجزیه و تحلیل رقیب بیان کردیم یک رویکرد جامع و کامل است و می تواند در درک رقبا به شما کمک کند. اجازه دهید رقبا شما را به سمت جلو هدایت کنند. بر اساس اطلاعاتی که در مورد مثال بالا به دست آوردیم می توانیم نتیجه بگیریم که این کلمه کلیدی معتبر است. همین فرایند را برای سایر کلمات کلیدی خود تکرار کنید. بعد از اینکه فهرست خود را باریک تر و کوچک تر کردید باید تجزیه و تحلیل عمیق تری بر روی رقبا اجرا کنید. در این مرحله؛  برای ایجاد صفحات مرتبط با کلمات کلیدی آماده هستید.  قبل از اینکه بخواهید نوشته ای منتشر کنید، باید نیت پشت کلمه کلیدی را بیابید.

شما می توانید به راحتی نیت کاربران خود را هدف قرار دهید. کافیست ۱۰ مورد از نتایج برتر موجود برای کلمه کلیدی مدنظر را بررسی کنید.  چه نوع صفحاتی بیشترین رتبه بندی را به دست می آورند؟ اجازه دهید این موضوع را با چند مثال مورد بررسی قرار دهیم.

نمونه کلمه کلیدی اول: بک لینک

در این مثال، واژه بک لینک را می توان در دو طبقه بندی آگاهی از مشکلات و خرید قرار داد. زمانی که فردی در گوگل یا سایر موتورهای جستجو به دنبال واژه بک لینک می گردد یا سعی دارد اطلاعاتی در مورد بک لینک که برای سئو مهم است کسب کند یا اینکه به دنبال خرید بک لینک است.  خوب حالا سوال اینجاست که در موقعیت های این چنینی چه باید کرد؟ در  این شرایط باید صفحاتی که اخیرا رتبه بندی شده اند را تجزیه و تحلیل کنید. اگر اکثریت قریب به اتفاق صفحات، محتوای آموزشی دارند شما نیز باید از همین روند تبعیت کنید.

نمونه کلمه کلیدی دوم: بررسی کننده سئو

در این مثال نیت پشت جستجوی چنین واژه ای ، الزاما شکل طولانی از محتوا نیست. چرا؟ خوب جستجوکننده  در این شرایط به خوبی می داند که به دنبال ابزارهایی برای حل مشکلات خودش هست.  در این مرحله افراد به دنبال کسب اطلاعات بیشتر نخواهند بود. پس باید در نتایج خود ابزارهای مفید را مشاهده کنند.

نمونه کلمه کلیدی سوم: خدمات تقدیر رسمی

در این مثال افرادی که به دنبال چنین کلماتی هستند، در مرحله خرید قرار دارند. در این شرایط نباید به سراغ محتوای طولانی برای آموزش افراد بروید.

نکته مهم، تجزیه و تحلیل رقبا برای بررسی صفحات آن هاست تا ببینید این صفحات چگونه می توانند نیت کاربر را براورده سازند. از همین استراتژی برای بهبود رتبه بندی خود استفاده کنید. اجازه دهید با یک داستان ساده اهمیت نیت جستجوکننده را بررسی کنیم. در این داستان می بینید که اگر نیت کاربر برآورده نشود چه مشکلات بزرگی رخ می دهد. من به خاطر تجربه ای که دارم با موارد زیادی روبرو شده ام. یاد گرفته ام، انجام داده ام، شکست خورده ام و در نهایت موفق شده ام.  یکی از تجربیات من مربوط به شکستی است که در ایجاد رتبه برای واژه شرکت سئو داشتم. زمانی که این صفحه را ایجاد می کردم به موارد زیر اصلا توجه نکردم:

نیت جستجوکننده:

خوب نیتی که پشت جستجوی عباراتی همچون شرکت سئو وجود دارد واضح است. جستجوکننده در این شرایط به دنبال شرکتی می گردد که بتواند کارهای سئوی سایتش را به آن ها بسپارد.  بیشتر این جستجوها نیازی به یادگیری سئو از تجربیات صاحب سایت ندارند. آن ها به دنبال بهترین شرکت سئوکار هستند تا بتواند مشتری و ترافیک بیشتری از سوی گوگل وارد سایت کند. خوب این موضوع ساده و قابل درک است. من زمانی که می خواستم صفحه مدنظر را ایجاد کنم همه این موارد را خوب درک بودم اما تصور من از سئو بسیار بزرگ بود.

تصور درستی از سئو نداشتم:

از آنجایی که شرکت من موفقیت های زیادی در حوزه سئو داشت بر این باور بودم که اصلا نیازی به بررسی نیت جستجوکنندگان ندارم. به همین خاطر یک صفحه ایجاد کردم و بک لینک هایی برای آن گرفتم.  اما واقعیت چیز دیگری بود. اگرچه مقالاتی که نوشته بودم برای مخاطبین مناسب بود اما به کلمه کلیدی هدف کمکی نمی کرد و نمی توانست نیت جستجوکننده را برآورده سازد. همین امر درس مهمی به من داد:

تنها بدین خاطر که قبلا موفقیت های زیادی داشته اید نمی توانید در انجام هر کاری موفق شوید.

نتایج مرتبط با جغرافیا:

عنصر نهایی که من در ایجاد صفحه مدنظر خود اصلا توجهی به آن نداشتم، نتایج مرتبط با جغرافیا بود. زمانی که شما به دنبال واژه شرکت سئو می گردید، گوگل ترکیبی از شرکت های ملی و محلی را بر اساس ای پی آدرس شما نشان می دهد. همین امر باعث می شود رتبه بندی برای کلیدواژه مدنظر در سطح ملی بسیار چالش برانگیز باشد. فکر می کنید من چرا تجربه شکست خود را برای شما بازگو کردم؟

خوب  این تجربه اهمیت درک نیت جستجوکننده را بیش از پیش آشکار می سازد. همین مشکل ممکن است برای شما نیز پیش بیاید. اما سوال اینجاست که چرا مقاله ای که من در مورد شرکت سئو نوشتم هنوز ترافیک و بازدید دارد؟ زیرا مقاله مفیدی برای مشتریان است.  تنها به این خاطر که مقاله ای در گوگل کارکرد خوبی دارد نمی توان نتیجه گرفت که می تواند برای سایر موارد نیز کارساز و موثر باشد. بنابراین در این مرحله باید بتوانید نیت کاربر را درک کنید. اجازه دهید ببینم چگونه می توانیم چنین صفحاتی را برای سایت خود ایجاد کنیم.

خوب دو نوع محتوا از دیدگاه سئو وجود دارد که می توان آن را تهیه کرد:

 • محتوای مرتبط با کلمات کلیدی
 • محتوایی که به عنوان طعمه لینک (Link Bait) مورد استفاده قرار می گیرد.

ایجاد محتوای مرتبط با کلمات کلیدی، باید تمرکز اصلی همه سایت ها باشد. در این بخش دو استراتژی مفید برای ایجاد چنین محتوایی را با هم مرور می کنیم.

دو استراتژی موثر برای استفاده از کلمات کلیدی در هدف:

خوب این دو استراتژی در برگیرنده موارد زیر است:

 • استفاده از کلمات کلیدی طولانی
 • قرار دادن کلمات کلیدی در بدنه متن

استفاده از کلمات کلیدی طولانی:

این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که دارایی محتوایی شما درباره کلمات کلیدی طولانی باشد. سپس بر روی ساخت اتوریتی سایت تمرکز می شود. زمانی که اتوریتی سایت شما افزایش پیدا می کند، رتبه بندی کلمات کلیدی طولانی نیز بهبود می یابد.

ایجاد محتوا برای هر کلیدواژه طولانی:

استراتژی استفاده از کلمات کلیدی طولانی زمانی که به درستی به کار نمی رود می تواند خطرناک باشد زیرا ممکن است از نگاه گوگل این محتوای تولید شده، محتوای بی ارزش و بی کیفیتی محسوب گردد.  از آنجایی که محتوای بی ارزش رتبه ای نمی گیرد و باعث جریمه شدن توسط الگوریتم های پاندا می شود، باید از ایجاد  چنین محتوایی خودداری کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی در بدنه محتوا:

این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که محتوای تولید شده بر روی کلیدواژه هایی با حجم جستجوی بیشتر تمرکز می کند. تنها تفاوت این روش با روش قبلی در این است که صفحات واحدی برای هر کلیدواژه طولانی ایجاد نمی شود. در عوض یک صفحه اصلی و مستر برای این واژه ها ایجاد می گردد. این صفحه مستر تلاش می کند برای کلمات کلیدی اصلی  و سایر کلمات کلیدی طولانی رتبه ای بگیرد. به عنوان مثال فرض کنید یک صفحه برای کلیدواژه چگونه از کراتین استفاده کنیم، ایجاد کرده اید. در این محتوا، می خواهید از کلمات کلیدی طولانی و LSI همجون “کراتین برای نوجوانان خطرناک است” یا “بهترین زمان برای استفاده از کراتین چه زمانی است”، استفاده کنید. این رویکرد یکی از محبوب ترین رویکردهای موجود است زیرا تمامی تلاش فرد، بر روی ایجاد یک محتوای منحصر به فرد خواهد بود. بعد از ایجاد محتوا، باید زمانی برای ترویج و تبلیغ آن صرف گردد.  عنصر عالی دیگری که در این استراتژی وجود دارد این است که می توان  محتوا را به روزرسانی و بهبود بخشید. هیچ محتوایی نمی تواند برای مدت زمان طولانی عالی باشد. پس می توان آن را بهبود بخشید. خوب حالا که دو استراتژی ایجاد محتوای مرتبط با کلمات کلیدی را یاد گرفتید می توانیم به سراغ ایجاد محتوایی برویم که در گوگل هم عملکرد عالی دارد.

چگونه محتوای سئو شده بنویسیم؟

بعد از اینکه کلمات کلیدی هدف خود را شناسایی کردید، باید صفحه ای ایجاد کنید که بتواند آن کلید واژه را هدف قرار دهد. در بیشتر موارد، می توان یک پست وبلاگی بر اساس کلیدواژه ایجاد کرد. با اینحال تصمیم گیری باید بر اساس نیت جستجو کننده باشد. اگر کلید واژه هدف شما “خرید کفش نایک” است، ایجاد یک محتوای طولانی بی معنا خواهد بود.

به جستجو کننده خود همان چیزی را بدهید که می خواهد:

خوب رسیدن به این هدف به نظر اسان است اما متاسفانه بیشتر افراد نمی توانند اینکار را به درستی انجام دهند زیرا از استراتژی مناسبی استفاده نمی کنند. برای ایجاد محتوای مرتبط با کلمات کلیدی، دو روش پیش روی خود دارید:

 • دارایی/صفحه محتوایی ایجاد کنید که بهتر از محتوای موجود در رتبه اول گوگل باشد.
 • دارایی/صفحه محتوایی ایجاد کنید که متفاوت از محتوای موجود در رتبه اول گوگل باشد.

ترکیب این دو تاکتیک با هم، نتایج بسیار عالی ایجاد می کند. اجازه دهید این دو استراتژی را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

ایجاد محتوای بهتر از محتواهای موجود دقیقا به چه معناست؟

زمانی که می گوییم محتوای شما باید بهتر از سایر محتواهای موجود باشد، منظورمان این است که این محتوا باید ۱۰ برابر بهتر از سایر موارد تولید گردد. به عنوان مثال، اگر طول میانگین کلمات ۱۰ صفحه برتر در گوگل حدود ۲۰۰۰ کلمه هست، باید این مقدار را دو برابر کنید و یک محتوای ۴۰۰۰ کلمه ای ایجاد نمایید. نوشتن محتوای طولانی اولین گام است. برای اینکه محتوای خود را بهبود ببخشید باید از فایل های ویدئویی، صوت، مطالعات موردی، داستان ها، لینک های خارجی مفید استفاده کنید و مطمئن شوید محتوای شما به کمک فهرست شماره دار، بولت پوینت و تقسیم پاراگراف ها خوانایی خوبی دارد. بهترین تکنیک، استفاده از تکنیک آسمان خراش است.

زمانی که می گوییم محتوای شما باید از سایر محتواها متفاوت باشد منظورمان چیست؟

این تکنیک زمانی کارساز خواهد بود که محتوای موجود در رتبه های برتر، قوی تر از سایر محتواها باشد.

اگر محتوای رتبه بندی شده، بسیار جامع، همیشه سبز و به روز است باید زاویه دیگری برای نگاه کردن به موضوع و کلمه کلیدی داشته باشید. محتوای شما باید متفاوت از سایر محتواها باشد تا بتواند رتبه ای در موتورهای جستجو کسب کند. بازنویسی محتوای عالی در هر موقعیتی کارساز نیست. تنها روش برای مبارزه با این محتوای عالی، نوشتن یک کار کاملا متفاوت است. مثلا، فرض کنید می خواهید برای عبارت چگونه از کراتین استفاده کنیم، رتبه ای به دست آورید. به سایت گوگل بروید و این عبارت را وارد کنید. در عرض چند ثانیه با حجم عظیمی از راهنماها مواجه خواهید شد.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

اگر نتایج را بررسی کنید متوجه می شوید که برای چنین کوئری، استفاده از ویدئو می تواند نتایج عالی و متمایزکننده داشته باشد. اگرچه این نتایج در رتبه ششم به بعد قرار دارند اما می توانند نرخ کلیک را افزایش دهند. بنابراین، اگر می خواهید برای چنین واژه ای رتبه کسب کنید می توانید از اینفوگرافیک ها، اینفوگرافیک های تعاملی، نوشته متخصصان یا حتی مطالعات موردی استفاده کنید. هر چیزی که متفاوت باشد بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

استراتژی ۲۰/۸۰:

دو قانونی که در بخش بالا ذکر کردیم، مربوط به تولید محتوای مرتبط با کلمات کلیدی است. اما آیا این موضوع بدین معناست که هر محتوایی بر سایت باید بر اساس کلمات کلیدی تولید شوند؟ نه قطعا چنین نیست.  به همین خاطر معمولا توصیه می شود از استراتژی ۲۰/۸۰ برای تولید محتوا استفاده شود.  ۸۰ درصد از محتوای شما باید مرتبط با کلمات کلیدی و ۲۰ درصد از محتوا مربوط به سایر موارد باشد. به خاطر داشته باشید که هدف شما از ایجاد محتوا، باید جذب بک لینک های مفید و موثر باشد.

همیشه از خودتان بپرسید، این محتوای تولید شده می تواند بک لینک های موثری تولید کند؟

حالا بعد از این همه بحث، یک سوال مهم به ذهن خطور می کند. برای ۲۰ درصد باقی مانده، چه نوع محتوایی باید تولید شود؟

محتوایی برای به دام انداختن لینک:

۲۰ درصد باقی مانده محتوای سایت باید بر روی لینک های طعمه تمرکز داشته باشد. فرصت های زیادی برای این گزینه وجود دارد اما برخی از انواع محتواها را که می توان مدنظر قرار داد در ادامه بیان می کنیم:

روش مرد تنبل:

روش مرد تنبل زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما از منابع فعلی، به نفع خود استفاده می کنید. بهترین نمونه از این محتوا، مطالب گردآوری شده است. راهنمای گردآوری شده چیزی بیشتر از کنار هم قرار دادن منابع ارزشمند و البته با کیفیت نیست. محتوای گردآوری شده می تواند شکل و فرم مختلفی داشته باشد اما جمع کردن محتوا از منابع مختلف بسیار ارزشمند است.

مهندسی معکوس محتوای موفق:

خوشبختانه به کمک ابزارهایی همچون Buzzsumo و Ahref  دیگر نیازی به کارهای عجیب و پیچیده ندارید. به کمک این ابزارها می توانید  محتواهایی که برای رقبا مفید و موثر بوده اند را بیابید.  سپس محتوای بهتری ایجاد کنید.

نام های منحصر به فرد برای استراتژی ها:

اخیرا مطلبی به نام تکنیک ترکیبی در یکی از سایت ها منتشر شده است. این عنوان هیچ رقابتی در موتورهای جستجو ندارد. اگر شما بتوانید نام منحصر به فردی برای استراتژی های خود ایجاد کنید در نهایت  افراد را به سمت سایت خود هدایت خواهید کرد. همین امر موجب می شود، محتوا لینک پذیرتر باشد.

نتایج:

افراد دوست دارند در مورد نتایج به دست آمده از مطالعات مختلف، اطلاعاتی کسب کنند. این موضوع بدین خاطر است که نتایج یکی از بهترین روش ها برای یادگیری موضوع جدید است. ممکن است در طول روز اطلاعات زیادی بخوانید اما نتایج کاربردهای عملی یک داده را نشان می دهد. محتوایی ایجاد کنید که نتایج واقعی را در زندگی نشان دهد. در برخی از صنایع ایجاد چنین محتوایی کمی دشوار خواهد بود.

مطالعات موردی:

نتایج و مطالعات موردی در کنار هم عمل خواهند کرد. یکی از تفاوت های مطالعات موردی و نتایج این است که مطالعات موردی همیشه نتایج مثبت را نشان نمی دهند. نکته کلیدی برای ایجاد مطالعه موردی موثر، دقیق و جزئی نوشتن آن خواهد بود.

اینفوگرافیک ها:

اینفوگرافیک ها یکی از بهترین اشکال لینک های طعمه هستند. این ها در صنایع بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند اما برای سایر صنایع نیز فرصت هایی در این زمینه وجود دارد.

سخنان گردآوری شده از متخصصان:

این موارد در صنعت بازاریابی اینترنتی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند اما به چند دلیل موثر و مفید هستند. اولا لازم نیست هیچ محتوایی تولید کنید. این افراد متخصص هستند که محتوای مورد نیاز شما را تولید می کنند. دوما، این ها باعث جذب لینک می شوند.  افرادی که در این گردآوری شرکت داشته اند می توانند آن را در میان مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. در نهایت، این موارد بهترین روش برای ایجاد ارتباط با اینفلوئنسرهاست.

برنامه ها و ابزارهای مفید:

هر نوع ابزار یا برنامه ای که زندگی افراد را راحت تر کند، می تواند باعث جذب بک لینک شود.  مثلا ابزار Open Site Explorer سایت موز، Asana و  ابزارهای گوگل در این بخش جای می گیرند. انواع مختلفی از محتوا وجود دارد اما مواردی که در این بخش بیان کردیم بهترین مکان برای آغاز کارتان است.

خوب حالا که نوع محتوای مفید برای سایت خود را شناسایی کرده اید باید به سراغ مرحله بعدی بروید.

چگونه محتوای خود را بهینه سازی کنیم؟

یک محتوای خوب می تواند بدون بهینه سازی زیاد هم در گوگل کارایی و عملکرد خوبی داشته باشد اما اگر بتوانید محتوای تولید شده را بیشتر از قبل بهینه سازی کنید، این عملکرد چندین برابر خواهد بود. مواردی که باید در این مرحله به خاطر داشته باشید عبارتند از :

 • کلمات کلیدی خود را در عنوان قرار دهید.
 • کلمه کلیدی خود را در جمله اول، تگ هدینگ اول (H1) و جمله انتهایی بگنجانید.
 • به طور طبیعی مطلب بنویسید و سعی کنید چگالی کلمات کلیدی را بین ۱ الی ۳ درصد حفظ کنید.
 • کلمات کلیدی LSI را هر جایی که معنادار بود قرار دهید.

شما در حال حاضر می دانید چگونه می توانید کاربر را راضی کنید، نیت جستجو را برآورده سازید و محتوای عالی ایجاد کنید. پس می توانیم به سراغ رکن سوم استراتژی سئوی خود برویم.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

بک لینک ها هنوز هم جزو فاکتورهای مهم رتبه بندی در گوگل هستند. شما می توانید با اجرای رکن اول و دوم به نتایج شگفت انگیزی در سئو دست یابید اما بک لینک ها سوخت اصلی فرایند سئو محسوب می شوند.  اجرای دو بخش اول استراتژی سئو،  می تواند فرایند کسب لینک را ساده تر کند. چرا؟ اولا ترویج محتوای ارزشمند بسیار ساده تر از محتواهای دیگر است. دوما سایت شما ایجاد شده و برای کسب رتبه، به بک لینک زیادی نیاز ندارد.  تا جایی که می توانید بدون نیاز به کسب بک لینک، رتبه ای برای مطالب خود کسب کنید و  ترافیک حاصل از نتایج طبیعی را افزایش دهید. بک لینک ها تنها باید به عنوان سوخت این فرایند به کار روند. با اینحال در بیشتر موارد، سایت ها برای کسب رتبه موردنظر خود به بک لینک نیاز خواهند داشت.

برای کسب لینک های موثر و البته امن، قوانین زیر را حتما به خاطر داشته باشید:

مرتبط بودن پادشاه است:

پیشنهاداتی که در سایت خود ارائه می کنید باید بر روی کسب بک لینک های مرتبط متمرکز باشد. به همین خاطر توصیه می شود از هرم مرتبط بودن برای تایید فرصت های بک لینک سازی استفاده کنید.

اتوریتی ملکه است:

مرتبط بودن ، اولین تایید کننده فرصت کسب لینک های با کیفیت است.  فاکتور بعدی، اتوریتی سایت مدنظر است. از آنجایی که گوگل دیگر پیج رنک سایت ها را به روزرسانی نمی کند، باید بر روی معیارهای دیگر تکیه کنید. بهتر است از اتوریتی دامنه سایت موز ، اتوریتی صفحه  سایت Ahref و Trust Flow سایت مجستیک  برای تایید کیفیت بک لینک ها استفاده کنید.

لینک های داخل متن جزو بهترین لینک ها هستند:

شما می توانید از انواع مختلفی از بک لینک ها استفاده کنید اما هیچ کدام از آن ها قدرتمندتر از بک لینک های زمینه ای یا همان داخل متن نیستند. کسب چنین بک لینک هایی از سایت های معتبر زمانبر است.

انکر تکست نیز اهمیت دارد:

اگر نتوانید انکر تکست های مناسبی ایجاد کنید، قادر نخواهید نتایج مفیدی کسب نمایید حتی اگر سه فاکتور بالا را به درستی انجام داده باشید.

به ایجاد ارتباط نیاز دارید:

کسب بک لینک های با کیفیت به ساخت و ایجاد ارتباط با سایر افراد بستگی دارد. انجام این فرایند چندان هم ساده نیست اما می تواند بسیار ارزشمند باشد.

خوب حالا می توانیم با خیال راحت به سراغ آخرین بخش از استراتژی سئوی خود برویم.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو در سال 2018

اجرای رکن اول تا سوم باعث بهبود نتایج سئو می شود اما بخش چهارم، باعث می شود بازی سئوی شما به سطح دیگری برود. اولین موضوعی که باید مدنظر داشته باشید این است:

ارسال ترافیک بیشتر به سایت، مشکلات مرتبط با نرخ تبدیل را حل نمی کند. اگر می خواهید ترافیک طبیعی سایت را به مشتری تبدیل کنید باید مشکلات این حوزه را بشناسید و برطرف نمایید. دلیل این امر بسیار ساده است:

اکثریت قریب به اتفاق بازدیدکنندگان سایت هرگز به آن باز نمی گردند. به همین خاطر باید سیستمی در سایت خود داشته باشید تا بتوانید بازدیدکننده را در همان لحظه ورود به مشتری تبدیل کنید. اما یک مشکل بزرگ در این مسیر وجود دارد و آن هم این است که بیشتر بازدیدکنندگان جدید سایت اصلا برای خرید آماده نیستند. پس اولین کار برای تبدیل بازدیدکننده، ایجاد فهرست هدف گیری مجدد و تبدیل بازدیدکننده به مشترک ایمیلی است.

ایجاد فهرست هدف گیری مجدد بسیار اسان است. حتی اگر در حال حاضر بودجه ای برای تبلیغات ندارید باز هم باید از این فهرست استفاده کنید. این فهرست به رشد کسب وکار شما کمک می کند. توانایی بازاریابی مجدد مشتریان بالقوه مرتبط در هر زمانی می تواند قدرت بسیار زیادی به کسب وکار شما ببخشد. حداقل کاری که می توانید انجام دهید نصب Facebook Pixel بر روی سایت و ایجاد مخاطبین سفارشی است. روش دوم برای افزایش نرخ تبدیل، تبدیل بازدیدکننده به مشترک ایمیلی است. بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین روش های موجود برای ایجا اعتماد و برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است.  از آنجایی که بیشتر بازدیدکنندگان در همان مراحل اولیه ورود به سایت آماده خرید نیستند، باید فهرست خود را ایجاد کنید. سپس آن ها را پرورش دهید و منتظر تبدیل شدنشان به خریداران وفادار بمانید. بهترین روش برای نگه داشتن افراد در فهرست ایمیلی، ارائه موارد ارزشمند رایگان است. این کار را می توان به کمک ارائه دوره های رایگان، ابزار، قالب و چک لیست انجام داد. هر چیزی که باعث ایجاد ارزش در کسب وکار شما شود و به عنوان سرنخ ربا عمل کند می تواند بازدیدکننده را به مشترک ایمیلی تبدیل نماید.  موضوع افزایش نرخ تبدیل بسیار مفصل است و در این بخش سعی کردیم تنها برخی از نکات مهم را با هم مرور کنیم.  در حال حاضر، فهرست هدف گیری مجدد خود را ایجاد کنید و تلاش کنید بازدیدکننده را به مشترک ایمیلی تبدیل نمایید.  بخش دوم رکن آخر این استراتژی، استفاده از روش های تقویتی برای افزایش ترافیک طبیعی است. این روش ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند بدون محتوا یا بک لینک جدید، ترافیک شما را افزایش دهند.

نویسنده : نویسنده 2

تاریخ انتشار: مارس 11, 2018

برچسب‌ها, , , , , ,

نظرات (اطلاعیه مهم جهت تعویض DNS ها)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *